Orzeł Dystrybucji dla SHZO

2015-10-22 08:00

Biedronka czy Stonka

2014-11-05 08:00
Warto przeczytać - kliknij na obrazek
 

Życie Handlowe nr 6 czerwiec 2014

2014-06-23 00:00

 

 

Kilkadziesiąt statuetek Przebojowych Produktów trafiło w miniony czwartek do zwycięzców tegorocznego konkursu Przeboje FMCG 2014 organizowanego przez magazyn „Życie Handlowe”.

W trakcie uroczystej gali wyróżniono również wybitnych przedstawicieli polskiego hurtu i detalu oraz rozdano różnego typu nagrody o wartości blisko 330 tys. złotych.

Tegoroczna gala Przeboje FMCG 2014 była wyjątkowa, ponieważ zostały wręczone specjalne wyróżnienia przedstawicielom polskiego handlu. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

 - Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał – w kategorii „Inwestycja 2013 roku”

- Marek Theus, prezes Grupy MerCo – w kategorii „Regionalne Inicjatywy Detaliczne”

- Roman Kozieł , prezes hurtowni Agra oraz Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej – w kategorii „Regionalne Inicjatywy Hurtowe”

- Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten, w kategorii „Regionalne Inicjatywy Hurtowe”

- Anna Bołacharewska, prezes MPT Tabo – w kategorii „Kobiety handlu”,

- Leszek Bać, prezes GK Bać-Pol, Piotr Woś, prezes sieci Piotr i Paweł, Krzysztof Paczóski, prezes sieci Topaz – w kategorii „Wizjonerzy handlu”.

W części poświęconej Przebojowym Produktom, zwycięskie produkty podzielone zostały na trzy główne kategorie – produkty spożywcze, niespożywcze oraz kategorie specjalne. W sumie nagrodzono ponad 50 artykułów dostępnych w sklepach spożywczych. Warto podkreślić, że na koniec tej części gali wydawnictwo Media Direct wraz ze sponsorami przyznało nagrody dla swych partnerów biznesowych o łącznej wartości sięgającej 330 tys. złotych.

 Tegoroczną galę poprowadził znany dziennikarz i prezenter Jarosław Kuźniar.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI PRZEBOJE FMCG 2014

Posłowie zamkną sklepy w niedzielę? Projekt ustawy trafił do Sejmu

2013-06-13 08:00

"Gazeta Wyborcza" 

Posłowie zamkną sklepy w niedzielę? Projekt ustawy trafił do Sejmu

Zakaz pracy w placówkach handlowych w niedzielę przewiduje projekt zmian w Kodeksie pracy, który trafił do Sejmu. - Niedziela w polskiej tradycji jest dniem świętym i rodzinnym - czytamy w uzasadnieniu projektu, pod którym podpisali się posłowie PiS, PO, PSL i SP.
- Trudno uznać, że funkcjonowanie wszystkich placówek handlowych w niedzielę jest uzasadnione koniecznością zaspokajania codziennych potrzeb ludności - czytamy w uzasadnieniu projektu.
 
więcej na stronie: gazety wyborczej
 
Zastanówmy się jako członkowie Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej, nad tematem wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.
Jaki mamy wpływ i co możemy zrobić w tej chwili dla siebie, dla naszych małych firm, sklepów i sklepików?
Myślę - że jest to czas, aby osoby odpowiedzialne za stan Polskiego Detalu usłyszeli Waszą opinię.
 
 

Wiadomości Handlowe: "Producenci przychylniej patrzą na regionalne hurtownie"

2013-01-07 08:00

Wielcy odbiorcy detaliczni z reguły koncentrują się na najlepiej rotującym asortymencie i niechętnie przyjmują kolejne nowości. Jeśli handel tradycyjny zostanie zmarginalizowany, to mali i średni producenci zaczną padać jak muchy. Bo komu wtedy sprzedadzą swoje serki, wafelki czy napoje w sześciu smakach? Coraz częściej dociera do nich, że koncentrując się na handlu z wielkimi koncernami, sami zakładają sobie pętlę na szyję.

Sukces frekwencyjny i handlowy Opolskich Targów Konsumpcyjnych potwierdzają zarówno liczby, jak i opinie uczestników imprezy, której 23. edycja odbyła się 17 października br. Rekordowa liczba 180 wystawców, rekordowa liczba odwiedzających, reprezentujących 360 podmiotów gospodarczych i blisko 700 sklepów, rekordowa łączna wartość zamówień, tłum i gwar w hali targowej – to nieczęsty widok w trudnych dla handlu czasach.

Co najciekawsze, kupcy, dystrybutorzy i producenci, z którymi rozmawialiśmy, wskazują, że zbyt ostatnio wychylone (m.in. w wyniku spektakularnej ekspansji dyskontów czy reperkusji, jakie wiążą się z przejęciem Tradisu przez Eurocash – red.) wahadło rynku FMCG zaczyna znów wracać do pozycji pionowej.
więcej na: http://wiadomoscihandlowe.pl/content/view/26107/3726/

Wiadomości Handlowe: Dobre pomysły na trudniejsze czasy?

2012-06-17 08:00

W niełatwych dla handlu tradycyjnego czasach cenne są wszelkie działania wspierające procesy integracyjne rozproszonego detalu. I wcale nie muszą to być jednolite sieci handlowe. Na rynku nie brakuje przedsięwzięć działających na zasadzie stowarzyszeń, które dla realizacji konkretnych celów aktywizują producentów oraz sklepy różnych szyldów i formatów.

Czytaj więcej na http://wiadomoscihandlowe.pl/content/view/25598/243/

Radio Opole - XXII Opolskie Targi Konsumpcyjne w Okrąglaku

2012-03-01 08:00

W Radio Opole o wiosennych targach:

"... Ponad 170 producentów i 30 dystrybutorów prezentuje dziś (29.02) w Okrąglaku swoje produkty i usługi na XXII Opolskich Targach Konsumpcyjnych. Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Handlowców Ziemi Opolskiej, które zrzesza obecnie ponad 600 placówek z całego województwa. – Targi są imprezą zamkniętą, skierowaną do podmiotów gospodarczych należących do branży – podkreśla Roman Kozieł, prezes zarządu stowarzyszenia. ..."

Czytaj cały artykuł na radio.opole.pl

Media o XXI Opolskich Targach Konsumpcyjnych

2011-10-17 08:00

TV OPOLE:

Kurier Opolski - video relacja z targów

 

Dwutygodnik DETAL DZISIAJ:

Ponad 430 detalistów, przedstawicieli gastronomii i innych podmiotów handlowych, 160 producentów, 30 dystrybutorów uczestniczyło w XXI Opolskich Targach Konsumpcyjnych Jesień 2011. Patronem Targów był "Detal Dzisiaj"

Pełny tekst dostępny na stronie http://www.detaldzisiaj.com.pl/article/xxi-opolskie-targi-konsumpcyjne-jesien-2011

 

NTO:

Opolszczyzna. Kilkaset małych sklepów zamyka się każdego roku

- Przyjęliśmy taktykę, że z hipermarketami nie walczymy, tylko robimy swoje - podkreśla Patryk Grabowski, piekarz i producent ciastek z Otmic.

Powód jest prosty: nie wytrzymują konkurencji z hipermarketami. Małe, przeważnie rodzinne sklepy dają pracę i utrzymanie kilkudziesięciu tysiącom Opolan.

Dlatego z determinacją walczą o przetrwanie, dokonując m.in. wspólnych zakupów i szukając tańszych dostawców.

Temu służyły m.in. targi konsumpcyjne, które odbyły się w środę w opolskim „Okrąglaku”. Po raz 21. zorganizowało je Stowarzyszenie Handlowców Ziemi Opolskiej „Unia”.

...